Kaip Atnaujinti Medines Duris?

Sveiki, mielieji skaitytojai! Šiandien mus išmokysime meną, kaip savo rankomis atnaujinti senas ar nusidėvėjusias medines duris. Tiek, kurie trokštate suteikti naują gyvenimą durų apdailai, tiek norintieji patys prie to prisidėti, šis vadovas – kaip tik jums. Atnaujinti duris patiems – tai ne tik išmintingas pasirinkimas, siekiant sutaupyti lėšas, bet ir puiki proga pasinerti į „pasidaryk pats” projektų pasaulį. Žengimas šiuo keliu ne tik atgaivins namų išvaizdą, bet ir suteiks pasitenkinimo įgyvendinus asmeninį projektą.

Prieš imantis praktinio darbo, svarbu apsiginkluoti tinkamais įrankiais ir medžiagomis. Straipsnyje plačiai apžvelgsime visų pirma būtinas priemones: nuo smėliavimo popieriaus ar elektrinio šlifuoklio iki primerio ir medienai skirtų dažų bei lako. Taip pat neišvengiamai prireiks medienos pildymo medžiagos tam tikroms remonto užduotims, o kokybiški klijai padės susidoroti su didesniais defektais. Aiškiai išdėstysime kiekvieno įrankio ir medžiagos taikymo specifiką ir procesą, leisiantį pasiekti profesionalų rezultatą. O kalbant apie išlaidas, atliekant darbą savarankiškai, preliminarus įrankių bei medžiagų kainų rėžis gali svyruoti nuo maždaug 50 iki 200 eurų, priklausomai nuo durų būklės ir reikiamo atnaujinimo masto.

Nuo tinkamo paruošimo iki paskutinio lako sluoksnio užteptumo mes žingsnis po žingsnio vesime jus pro patarimus, gudrybes ir rekomendacijas, kurios leis pasiekti geriausią galimą rezultatą. Pradėkime mūsų kelionę atnaujinant durų grožį ir funkcionalumą – džiuginkite save ir savo artimuosius namų atnaujinimo projektais!

Durų būklės įvertinimo svarbumas ir atlikimo būdas

Atsinaujinant namų interjerą ar siekiant pratęsti durų tarnavimo laiką, būtina pirmiausia įvertinti jų būklę. Tai padeda nustatyti, kokie atnaujinimo ar priežiūros darbai yra reikalingi. Šiame straipsnyje pateiksime, kaip tinkamai atlikti durų būklės įvertinimą.

Kaip atpažinti durų defektus?

Žvelgiant į duris, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jos yra geros būklės, bet detalus patikrinimas gali atskleisti įvairius trūkumus. Tai gali būti:

 • Įtrūkimai, kurie gali rodyti medienos sausėjimą ar netinkamą naudojimą;
 • Šiurkštumai, atsiradę dėl medienos natūralaus susidėvėjimo arba nekokybiško dažymo darbo;
 • Nelygumai, kurie dažnai pasitaiko senovinių ar labai dažytų durų paviršiuje;
 • Kiti defektai, pavyzdžiui, pažeista rankena, sugedęs spyna ar iškritę vyriai.

Konsultacija su specialistais

Jei įvertinus durų būklę paaiškėja, kad jos turi istorinę vertę, prieš pradėdami bet kokius darbus, rekomenduojama kreiptis į restauravimo specialistus. Jie gali įvertinti durų autentiškumą, istorinę reikšmę ir pasiūlyti tinkamiausią atnaujinimo metodą. Tai padės išvengti brangios kultūrinės vertybės sugadinimo.

Durų atnaujinimo kainų apžvalga

Kalbant apie durų atnaujinimo kainas, jos gali labai skirtis atsižvelgiant į atliktinų darbų apimtį ir pasirinktus medžiagas. Pavyzdžiui, paprastas perdazymas kainuos kur kas mažiau nei medinių durų restauravimas, tačiau konkrečių sumų nurodyti negalime, kadangi kainodara priklauso nuo regiono, meistrų kvalifikacijos ir paklausos rinkoje. Norėdami gauti tikslesnę informaciją, patartina gauti keletą skirtingų specialistų ar įmonių pasiūlymų ir juos palyginti.

Atlikdami durų būklės įvertinimą, galite ne tik pagerinti jų išvaizdą, bet ir užtikrinti, kad jos tarnaus dar daugelį metų. Savalaikė ir tinkama priežiūra padeda išvengti didesnių remonto išlaidų ateityje.

Senos dangos šalinimas ir paviršiaus paruošimas

Norint atnaujinti baldų, grindų ar kitų medinių paviršių išvaizdą, būtina kruopščiai pašalinti senąją dangą, tokią kaip dažai, lakas ar įsigertusios nešvarumai. Žemiau pateikiami veiksmai padės tinkamai paruošti medienos paviršius tolesniam apdorojimui.

Seno dažo ar lako šalinimas

Pirmas žingsnis – pasirūpinti tinkama darbo vieta ir apsisaugojimo priemonėmis. Ventiliuojamoje patalpoje dėvėkite respiratorių, akinius ir pirštines. Senos dangos pašalinimas gali būti atliekamas rankiniu būdu naudojant smėliavimo popierių arba mechanizuotai – su elektriniu šlifuokliu.

Rankinis šlifavimas

Šlifavimas smėliavimo popieriumi yra paprastesnis ir ekonomiškesnis metodas, tačiau reikalauja daugiau laiko ir pastangų. Pradėkite nuo grubiosios granulių dydžio smėlio popieriaus ir postūmiais nuo savęs judinkite popierių link paviršiaus krašto, kad nelygumai neišsikištų į akį. Palaipsniui naudokite vis smulkesnį smėlio popierių, kol paviršius taps lygus.

Elektrinis šlifavimas

Elektrinis šlifuoklis padeda sutaupyti laiką ir sumažinti fizines pastangas. Prieš pradėdami, pasirinkite tinkamą šlifavimo diską pagal paviršiaus būklę. Visada šlifuokite medžio pluošto kryptimi, kad nepažeistumėte medienos ir išvengtumėte nereikalingų įbrėžimų.

Paviršiaus paruošimas tolesniam apdorojimui

Baigus šlifavimą, kruopščiai išvalykite dulkes ir nuolaužas. Tai galite padaryti su švariu skudurėliu, šluoste arba naudodami dulkių siurblį. Baigę valymą, patikrinkite paviršių: jis turi būti visiškai lygus, be įdubimų ir įtrūkimų.

Medienos pildymo medžiagos naudojimas

Jei medienos paviršiuje yra defektų, prieš tęsiant reikės juos išlyginti. Naudojant medienos pildymo medžiagą, prieinamą įvairiose spalvose, užpildykite visas pažeistas vietas ir leiskite medžiagai išdžiūti pagal gamintojo nurodymus. Po džiūvimo, švelniai šlifuokite užpildytas vietas, kad jos būtų lygios su likusiu paviršiumi.

Šios procedūros ne tik suteiks medienos paviršiui naują gyvenimą, bet ir padės užtikrinti, jog naujai užtepami dažai ar lakas ilgai išsilaikys. Tinkamai paruoštas paviršius garantuos sklandų dažymo ar lakavimo procesą ir profesionaliai atrodantį rezultatą.

Gruntavimo reikšmė dažant medines duris

Durų gruntavimas yra svarbus žingsnis norint užtikrinti kokybišką ir ilgaamžišką medinių durų dažymą. Grunto sluoksnis paruošia paviršių tolesniam darbo etapui, tad būtina suprasti jo svarbą ir tinkamai taikyti ant durų paviršiaus.

Kodėl gruntas yra svarbus?

Gruntas vaidina kelias esmines funkcijas medinių durų dažymo procese. Pirma, jis užtikrina geresnį dažų sukibimą su medžio paviršiumi, todėl dažai išlieka ilgiau ir atrodo estetiškiau. Antra, gruntas padeda užpildyti nedidelius paviršiaus defektus, tokius kaip įtrūkimai ar grūdėjimai, dėl kurių paviršius tampa lygesnis. Trečia, gruntavimas veikia kaip apsauginis sluoksnis, neleidžiantis drėgmei ir kenksmingoms medžiagoms patekti į medžio vidų. Taip pat tinkamai padengtas gruntas užtikrina, jog galutinė dažų spalva atrodo vienodai ir ryškiai.

Kaip teisingai gruntuoti medines duris?

Gruntas turi būti paskirstytas tolygiai ir išsamiai. Prieš pradedant, rekomenduojama durų paviršių nušlifuoti ir nuvalyti nuo dulkių bei nešvarumų. Tada, pasitelkiant gruntavimui skirtą teptuką arba volelį, reikėtų gruntuoti visas durų dalis, įskaitant briaunas ir išpjovas. Svarbu neleisti grunto lašėti ar susidaryti tirštų sluoksnių. Grunto sluoksnis turi išdžiūti pilnai prieš pradedant kitą žingsnį – dažymą.

 • Gruntas palengvina dažų prilipimą prie medžio paviršiaus.
 • Gruntas apsaugo medines duris nuo drėgmės ir kenksmingų veiksnių.
 • Teisingai paskirstytas gruntas užpildo nedidelius paviršiaus defektus.
 • Gruntuoti reikia tolygiai, nepamirštant jokių durų detalių.

Nors konkretus gruntavimo ir dažymo darbų kainodara gali kisti priklausomai nuo daugelio veiksnių, tokių kaip medžiagos, darbo apimtis ir geografinė vieta, paprastai galima pastebėti, jog rinkoje yra siūlomos įvairios kainų kategorijos. Renkantis medienos grunto produktus, svarbu atsižvelgti į jų kokybę ir atitikimą naudojamos medienos tipui, nes tai gali paveikti ilgalaikį rezultatą ir išvengti papildomų išlaidų ateityje.

Medinių durų dažymas ir lakavimas: žingsnis po žingsnio

Medinės durys yra namų vizitinė kortelė, todėl jų išvaizdai reikia skirti ypatingą dėmesį. Laikui bėgant, dėl aplinkos poveikio durų paviršius gali tapti nublukęs ar nusidėvėjęs. Norint atnaujinti ar pakeisti durų spalvą, galima atlikti dažymą ir lakavimą. Šiame straipsnyje pateiksime išsamią informaciją kaip tinkamai paruošti medines duris dažymui, kaip teisingai tepti dažus ir kodėl svarbu užbaigti darbus lakavimo proceso žingsniu.

Medinių durų paruošimas

Prieš pradedant dažyti duris, svarbu jas tinkamai paruošti. Visų pirma, reikia duris nuvalyti nuo nešvarumų, dulkių ir senų dažų. Jei durų paviršius yra pažeistas, prieš dažant jį reikia išlyginti smėliavimo popieriumi. Kai paviršius yra visiškai paruoštas, reikia užtikrinti, kad būtų švarus, sausas ir riebalų nėra.

Dažymas: žingsnis po žingsnio

Dažant medines duris yra keletas svarbių veiksmų, kurių reikia laikytis:

 • Pradėkite nuo durų kraštų ir kampų, naudodami siaurą teptuką.
 • Tolygiai tepkite dažus ant viso paviršiaus, naudodami platų teptuką ar volelį, kad išvengtumėte nelygumų.
 • Priklausomai nuo dažų tipo, kiekvienam sluoksniui džiūti gali prireikti nuo 4 iki 24 valandų. Svarbu laikytis gamintojo nurodymų.
 • Dažniausiai reikia tepti bent du sluoksnius, kad spalva būtų sodri ir tolygi.

Lakavimas: apsauga ir estetika

Baigiamasis durų apdailos etapas yra lakavimas. Lako sluoksnis suteikia papildomą apsaugą nuo drėgmės, UV spindulių ir mechaninių pažeidimų. Be to, lakas gali pabrėžti medienos tekstūrą ir suteikti gražų blizgesį. Siūlome naudoti akrilinį ar poliuretaninį laką, kuris nepakeičia dažų atspalvio.

 • Prieš lakavimą įsitikinkite, kad dažų sluoksnis yra visiškai sausas.
 • Panaudokite švarų teptuką arba purkštuvą.
 • Laką tepkite plonu, tolygiu sluoksniu.
 • Palaukite iki sluoksnis sausas ir, jei reikia, pridėkite antrą sluoksnį.

Dažų ir lako pasirinkimas

Renkantis dažus ir laką reikėtų atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas. Be to, vbaldydami duris iš lauko, turėtų rinktis atsparius orams produktus. Kainos gali labai skirtis priklausomai nuo prekės ženklo, kokybės ir pirkimo vietos. Nors konkrečių kainų nustatyti sunku, svarbu suprasti, kad kokybiški dažai ir lakas laikui bėgant yra ekonomiškesnis pasirinkimas dėl ilgaamžiškumo.

Svarbu užsiimant durų atnaujinimu atsiminti, kad kantrybė yra raktas į gražų ir ilgaamžį rezultatą. Laikantis minėtų nurodymų, galite tikėtis, kad Jūsų medinės durys atrodys kaip naujos dar daugelį metų.

Fittingų bei rankenų tvarkymas ir įdiegimas

Durų furnitūra ne tik suteikia estetiką mūsų namų interjerui, bet ir atlieka labai svarbias funkcijas – užtikrina privatumą, saugumą ir patogumą naudojantis durimis. Laikui bėgant, durų rankenos, vyriai ar spynos gali susidėvėti, prarasti savo pradinį grožį ar netgi tapti nebefunkcionalūs. Tinkamas durų furnitūros tvarkymas ir įdiegimas padeda ilgiau išlaikyti durų naudojamumą ir išvengti papildomų išlaidų.

Kaip tinkamai prižiūrėti durų furnitūrą?

Durų furnitūros, tokios kaip rankenos ar vyriai, prižiūrėtinas reguliariai. Tai reiškia, kad visos metalinės dalys turėtų būti valomos nuo sukauptos dulkių ir nešvarumų. Valymui geriausiai tinka naudoti drėgną šluostę ir sausą skudurėlį nupoliruoti. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į furnitūros tepimą. Tai gali padėti užtikrinti lygų ir tylų durų atidarymą bei uždarymą. Tepant vyrius geriau naudoti specialius alyvos arba silikoninės pagrindo tepalus, kurie neužterš durų ir sukurs ilgalaikę apsaugą.

Kaip pakeisti durų furnitūrą?

Jeigu pastebėjote, kad durų rankenos ar vyriai yra nebe tvarkingi ar sugedę, juos reikėtų pakeisti. Rankenų ir vyrių keitimas paprastai nereikalauja specialių įrankių ir gali būti atliktas savarankiškai. Pakeisti rankeną galite sekant šiuos žingsnius:

 • Išardyti seną durų rankeną atsukant varžtus, kurie ją laiko.
 • Išvalyti durų paviršių nuo purvo ir dulkių.
 • Įsitikinti, kad nauja rankena tinka jūsų durų modeliui.
 • Sumontuoti naują rankeną tvirtinant varžtais į pradinius skylių vietas.

Jeigu reikia pakeisti spyną ar vyrius, veiksmai gali skirtis priklausomai nuo durų tipo ir konstrukcijos, todėl gali prireikti profesionalo pagalbos. Vis dėlto, daugeliu atveju teisingi nustatymai ir tvarkingas surinkimas užtikrins sklandų durų funkcionalumą.

Kokios yra durų furnitūros kainos?

Durų furnitūros kainos gali labai skirtis priklausomai nuo gamintojo, medžiagos, dizaino ir funkcionalumo. Paprastų durų rankenų kaina gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelias šimtas eurų už porą. Vyriai ir spynos yra palyginti nebrangi furnitūra, bet aukštos kokybės ar išmaniosios spynos gali kainuoti kur kas daugiau.

Visų pirma, rekomenduojama apsvarstyti būtinybę ir tai, kokią funkciją atlieka durys jūsų namuose. Pvz., išmaniųjų spynų, kurios yra brangesnės, investicija gali būti prasminga įėjimo durims, garantuojant didesnį saugumo lygį. Renkantis furnitūrą, svarbu ne tik įvertinti jos kokybę, bet ir tai, kaip ji derės prie bendro namų interjero dizaino.

Sumažinti išlaidas galima pats keičiant furnitūrą, tačiau jei reikia specialisto pagalbos, darbo kainą sudarys ir meistro darbo kaina, kuri gali svyruoti priklausomai nuo reikalingo atlikti darbo sudėtingumo ir regiono, kuriame gyvenate.

Atsiminkite, kad kokybiška durų furnitūra ir reguliari jos priežiūra yra investicija į namų funkcionalumą ir saugumą, todėl verta pasirinkti protingai ir atidžiai prižiūrėti savo namų duris.

Galutinio rezultato priežiūra ir apsauga: kaip išlaikyti atnaujintas duris

Atnaujinus duris, svarbu ne tik džiaugtis nauju išvaizdos pokyčiu, bet ir rūpintis, kad durys tarnautų ilgai ir nepriekaištingai. Tam reikia tinkamos priežiūros ir apsaugos nuo neigiamų išorinių veiksnių. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius patarimus, kaip išlaikyti durų grožį ir funkcionalumą.

Periodinis paviršių valymas

Reguliarus durų valymas yra vienas iš būdų, kaip pailginti jų tarnavimo laiką. Valymo dažnumas priklauso nuo durų išorės veiksnių poveikio, tokių kaip dulkių koncentracija, orų sąlygos, ar intensyvus žmonių naudojimas. Tačiau paprastai rekomenduojama duris valyti bent kartą per mėnesį.

 • Švelnus paviršiaus nuplovimas naudojant švelnų ploviklį ir šiltą vandenį yra vienas iš efektyviausių būdų išvengti nuolatinės purvo kaupimosi.
 • Vengti abrazyvinių ar stipriai šarmų turinčių valiklių, kas gali pažeisti durų paviršių ar spalvą.
 • Sausas šluostymas yra naudingas kai reikia greitai pašalinti dulkes nuo durų paviršiaus.
 • Viduje esančių durų paviršius galima valyti dažniau, ypač jeigu yra didelis eismas per jas.

apsauga nuo neigiamų oro sąlygų poveikio

Duris, ypač lauko duris, veikia įvairūs orų sąlygų faktoriai: lietus, sniegas, saulė ir vėjas. Norint apsaugoti durų paviršių nuo tokių neigiamų poveikių, yra keli svarbūs veiksmai:

 • Apsaugoti durų paviršių naudojant specialias lakuotes arba dažus, kurie atsparūs ultravioletiniams spinduliams ir drėgmei. Tai padeda išvengti blukimo, drėgmės sugerties bei kitų atmosferos sąlygų sukeltų pakenkimų.
 • Prižiūrėti durų sandariklius, nes jie apsaugo nuo šalto oro, vandens ir vėjo patekimo į namus.
 • Periodiškai tikrinti ir atnaujinti durų priedus, tokius kaip durų rankenos, vyriai, užraktai, kurie taip pat gali nukentėti dėl lauko sąlygų.
 • Pastogės arba kita apsauginė konstrukcija virš durų gali būti efektyvi apsauga nuo tiesioginių kritulių ir stipraus saulės poveikio.

Atlikus šiuos priežiūros ir apsaugos darbus, galite būti tikri, kad atnaujintos durys tarnaus ilgai ir jūsų investicijos atsipirks. Taip išsaugosite durų estetinę išvaizdą ir funkcionalumą, o jūsų namai išliks saugūs ir šilti.

Medinių durų priežiūra ir atnaujinimas

Medinės durys yra puiki namų vizitinė kortelė, suteikianti šilumą ir estetiką. Tačiau, norint išlaikyti jų grožį ir funkcionalumą, būtina skirti dėmesio jų priežiūrai bei laiku atlikti atnaujinimo darbus. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kokie yra medinių durų priežiūros etapai ir kodėl svarbu palaikyti jų būklę, bei kaip tai daryti patiems.

Reguliari medinių durų priežiūra

Siekiant išvengti sudėtingų ir brangių remonto darbų, būtina reguliariai tikrinti medines duris. Tai apima ne tik paviršių valymą nuo purvo ir dulkių, bet ir apsauginių medžiagų kaip lakas ar dažai, būklės patikrinimą. Verta atminti, kad lauko sąlygomis eksploatuojamos durys patiria didesnes apkrovas, todėl joms reikės daugiau dėmesio, ypač po intensyviųjų metų laikų, pvz., žiemos ar lietingojo sezono.

Durų atnaujinimo etapai

Kai medinės durys praranda savo pradinę išvaizdą ir atsparumą neigiamiems išorės veiksniams, verta pradėti atnaujinimo darbus. Visų pirma, reikėtų nuvalyti senus apsaugos sluoksnius, tokius kaip lako ar dažų likučius. Tokiam darbui galima naudoti švitrinį popierių ar specialius cheminius nuėmiklius. Po to būtina kruopščiai paviršių nušveisti, kad naujai užteptos medžiagos gerai priglustų prie medienos.

Kitas žingsnis – durų gruntavimas, taip pat vadinamas impregnacija, kuris medienai suteikia papildomą apsaugą nuo drėgmės, pelėsio ir kitų kenksmingų veiksnių. Gruntą reikia tepti tolygiai, laikantis gamintojo nurodyto naudojimo būdo ir džiovinimo laiko.

Toliau įeina paties apsaugos sluoksnio, dažniausiai lako arba aliejaus, teikimas. Renkantis apsaugos medžiagas, svarbu atsižvelgti į tai, ar durys yra vidaus, ar išorės, nes tai lemia, kokios savybės yra svarbios. Išorinėms durims reikalinga stipresnė apsauga nuo kintančių oro sąlygų.

Įrankiai ir medžiagos

Atnaujinant medines duris, reikės įvairių įrankių ir medžiagų: švitrinio popieriaus arba elektrinio šlifuoklio, medienos gruntas, lakas arba aliejus, kempinės ar teptukai ir kt. Visi šie įrankiai bei medžiagos yra prieinami statybinėse parduotuvėse, o jų kainos gali svyruoti priklausomai nuo prekės ženklo bei kokybės. Verta palyginti kainas ir pasirinkti optimalų kainos bei kokybės santykį, tačiau neverta taupyti ten, kur reikia užtikrinti ilgaamžiškumą.

Savarankiški namų tobulinimo projektai

Medinių durų atnaujinimas gali būti puikus būdas įgyvendinti savarankiškus namų tobulinimo projektus. Tai ne tik suteiks pasitenkinimo jausmą, bet ir padės geriau pažinti savo būstą. Svarbiausia nepamiršti, kad kokybiškai atlikti darbai užtikrins, jog durys tarnaus ilgai ir patikimai. Taip pat, prieš imantis darbų verta pasikonsultuoti su specialistais ar atlikti šio tipo darbams skirtų instrukcijų paiešką, siekiant užtikrinti geriausią rezultatą.